No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kumbulla vlen 30 mln euro, por merr pagë sa një futbollist i...

Kumbulla vlen 30 mln euro, por merr pagë sa një futbollist i Superligës!!!

Marash Kumbulla është njëri nga emrat më të përfolur në tregun e futbollit. Futbollisti shqiptar me performancën e tij ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave në Itali e më gjerë. Kumbulla vlerësohet si xhevahiri i Veronës, klub i cili pas shitjes së futbollistit të Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani dhe marokenit Sofyan Ambrat, po synon që me çdo kusht ta mbajë atë në skuadër. Vlera e Kumbullës në treg aktualisht është rreth 30 milionë euro, por paga që merr nga Verona është e pabesueshme. Në fakt, paga e futbollistit 20-vjeçar shqiptar është ndër më të voglat në Serie A. Kumbulla fiton vetëm 4 mijë euro në muaj, kjo për faktin se ai është talent i dalë nga ekipet zinxhir dhe nuk kishte mundësi për modifikim të kontratës. Megjithatë, të vetëdijshëm për cilësitë e mëdha të lojtarit Verona tashmë është vënë në lëvizje për të diskutuar me agjentin e lojtarit rinovimin e kontratës me kushte të reja, e cila aktualisht përmbyllet më 2022. Nëse mbetet te Verona pritet që paga e tij të dhjetëfishohet, duke arritur diku 500 mijë euro në vit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Sejdiu nuk e arsyeton pagën prej 9 mijë eurosh për futbollistët në Kosovë

Pagat e mëdha dhe shpenzimet e shumta në futbollin tonë duket se po i shqetësojnë shumë njohësit dhe kontribuesit e vjetër të sportit. Trajneri i...

Recent Comments