No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Koronavirusi prek sërish në NBA, ylli i Rockets del pozitiv

Koronavirusi prek sërish në NBA, ylli i Rockets del pozitiv

Një tjetër rast me COVID-19 mes lojtarëve të NBA, një kampionat që pritet rikthehet në fund të muajit në “Disneyworld”, në Orlando. Dhe është një emër me peshë si “ylli” i Houston Rockets, Russel Westbrook, i cili zbuloi në rrjetet sociale se është testuar pozitiv me Koronavirus, në testet që u kryen përpara nisjes së ekipit për në Florida.

“Në këto momente ndihem mirë, jam në karantinë, por mezi pres të ribashkohem me shokët e mi menjëherë pasi të jem shëruar – shkruante Westbrook. – Ju falënderoj për mbështetjen që më dhatë. Qëndroni të sigurt dhe mbani maskën tuaj!”

Westbrook nuk ishte i pranishëm në avionin me të cilin skuadra e “Rockets” u nis drejt Floridas (mungonte edhe James Harden), por trajneri Mike d’Antoni në mënyrë të paqartë ishte shprehur se “ata po punojnë të veçuar”.

NBA pritet të rifillojë më 30 korrik me sfidat mes dy skuadrave të Los Angeles, Lakers dhe Clippers, dhe me atë mes Utah Jazz dhe Neë Orleans Pelicans.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments