No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Icardi: Batistuta, idhulli im!

Icardi: Batistuta, idhulli im!

“Një emocion unik”.

Kështu hapet intervista e shkurtër e dhënë nga Mauro Icardi për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain.

– Cila është origjina e festimi tuaj?

“E kam bërë për herë të parë kur kam shënuar golin tim të parë si profesionist, ka qenë gjesti i parë instinktiv që kam bërë për të dëgjuar tifozët”.

– Përshkruajë Parkun e Princave me një fjalë.

“Është e vështirë, por e vërteta është se ka qenë mbresëlënës që nga momentet e para. Tifozët më kanë pritur shumë mirë. Dhe kjo ndryshon gjithçka. Është e rëndësishme për një lojtar të dëgjojë thirrjet e tifozëve, britmat, këngët. Është mbresëlënëse”.

– Kush të frymëzon?

“Sulmuesi që më pëlqente kur isha i ri ishte Batistuta, sepse ishte një sulmues argjentinas dhe e kam parë gjithmonë si një idhull”.

– Është më e vështirë italishtja apo frëngjishtja?

“Italishten e flas mirë tani, frëngjishtja nuk është e vështirë, por theksi është ndryshe”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments