No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Godet Barcelona, siguron talentin 19-vjeçar

Godet Barcelona, siguron talentin 19-vjeçar

Sao Paulo ka konfirmuar se Barcelona ka ushtruar të drejtën e blerjes për talentin e ri të moshave të ekipit brazilian Gustavo Maia.

Katalanasit e kanë fituar t ë drejtën e blerjes së lojtarit duke paguar 1 milion euro në janar dhe, tani, me 3 milionë e gjsymë të tjerë, kanë siguruar shërbimet e lojtarit.

Maia është një sulmues 19-vjeçar, i cili është dalluar te Sao Paulo që nga 2018-ta (30 gola në 36 ndeshje), por që nuk kishte debutuar akoma në ekipin e parë.

Me ekipin e moshave të klubit brazilian, Gustavo ka fituar në total shtatë tituj, por tani do të fillojë aventurën e madhe te Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments