No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dani Alves me objektiv të madh: Do të fitoj Kupën e Botës

Dani Alves me objektiv të madh: Do të fitoj Kupën e Botës

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves, është gjithmonë interesant me fjalët e tij. Ai ka treguar dhe qëllimin e tij të madh për të luajtur në Kupën e Botës Katar 2022. Futbollisti po stërvitet fort dhe pavarësisht moshës së tij tregon se çfarë e motivon më shumë në këtë moment të karrierës së tij.

“Dua të fitoj Kupën e Botës 2022 dhe të mbyll një kapitull me Brazilin. A e dini se çfarë më motivon më shumë? Kur më thonë se nuk vlej sepse jam i vjetër. Do të punoj shumë fort për diçka të tillë”, – tha ai.

Dani Alves po luan në Brazil me ekipin e Sao Paolos si titullar dhe po shënon gola. Veterani është 37 vjeç dhe kërkon të bindë Titen që ta thërrasë në kompeticionin më të rëndësishëm të planetit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments