No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Berat Hyseni: Futbolli i Kosovës që 20 vjet nuk ka pasur një...

Berat Hyseni: Futbolli i Kosovës që 20 vjet nuk ka pasur një lojtar si Blend Baftiu

Ish-sulmuesi kosovar, Berat Hyseni, e ka vlerësuar në maksimum mesfushorin e talentuar të Ballkanit, Blendi Baftiun.

Ish-futbollisti i FC Prishtinës, Tiranës, Teutës së Durrësit dhe disa skuadrave të tjera në Kosovës, vlerëson se Baftiu është mesfushori më cilësor që është aktivizuar në futbollin e Kosovës në vitet e pasluftës.

“Në 20 vite pas luftes në Kosovë, futbolli i lujtur besoj që ska pas një mesfushor si Blend Baftiu, në veqanti ti shenon 18 gola deri në kët faz të kampionatit. Në nivel kaq të lart, me klas te veqant, shpresoj qe shpejt të shohim në ligat e forta Europiane – kënaqsi të shijoj kohen kur Blend Baftiu luan”, ka shkruar Berat Hyseni në rrjetin social Facebook.

Baftiu në këtë edicion i ka realizuar 18 gola.

Ballkani i trajnerit Ismet Munishi ndodhet e dyta më tabelë kur kanë mbetur edhe tri xhiro deri në fund të kampionatit.

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ndodhet edhe në finale të Digitalb Kupës së Kosovës ku do të përballet me FC Prishtinën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Recent Comments