No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Benfica në telashe, presidenti përpara gjyqit për “zhvatje” thuajse 2 mln euro!

Benfica në telashe, presidenti përpara gjyqit për “zhvatje” thuajse 2 mln euro!

Presidenti i Benfica, Luis Filipe Vieira, shoqëria që drejton klubin dhe ai që zotëron stadiumin, janë paditur nga drejtësia portugeze për shmangie nga taksat.

Sipas gazetës sportive “A Bola” dhe e konfirmuar më pas nga disa media portugeze, çështja ka të bëjë me pagesa në vlerë prej 1.8 milion euro në vitin 2018 për një ofrues të shërbimeve IT për punën që nuk u bë kurrë.

Benfica go joint top by beating nine-man Rio Ave

Po ashtu, sipas shtypit lokal, Luis Filipe Vieira u dëgjua nga drejtësia të martën në mëngjes por klubi nuk e ka konfirmuar. Prokurori konfirmoi vetëm ekzistencën e një hetimi të fakteve që mund të përbëjnë një krim të mashtrimit tatimor ndërsa burime nga gjyqësori zbuluan se akuza përfshin një person dhe dy kompani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments