No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni synon transferimin e "dështakut" të Tottenhamit

Bayerni synon transferimin e “dështakut” të Tottenhamit

Një lëvizje e çuditshme mund të ndodhë në afatin kalimtar të verës, pasi Bayern Munchen mund të tentojë të rrëmbejë lojtarin e Tottenham, Tanguy Ndombele. Mesfushori ka rezultuar si dështim në Londër, pasi nuk ka arritur të kthehet në titullar.

Ish-lojtari i Lyonit u transferua në verë te “Spursat” për 60 milionë euro me shpresën e një goditje të mirë, por nuk ka rezultuar e tillë. Trajneri Jose Mourinho nuk e do, madje thuhet se ka patur dhe një përplasje mes tij dhe lojtarit.

Portugezi u ka bërë me dije drejtuesve se janë të lirë ta shesin, pasi nuk e do në skuadër. Le10sport bën me dije se një alternativë e re ka dalë në shteg. Bayern Munchen dëshiron të rrëmbejë lojtarin në Gjermani, pasi e konsiderojnë si futbollistin e duhur për të zëvendësuar Thiago Alcantaran.

Emri tjetër që pëlqehet në Mynih është ai i Tiemoué Bakayoko. Trajneri Frank Lampard nuk e do në skuadër, ndërsa lojtari nuk dëshiron të mbetet te Monaco. Shtatlarti shpreson të rikthehet në Milano, por emri i Bayern Munchen mund ta joshë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments