No menu items!
Ballina KRYESORE Baftiu kapë formën dhe forcon pozitën e parë

Baftiu kapë formën dhe forcon pozitën e parë

Blend Baftiu ka “shpërthyer” në ndeshjet e fundit, duke u ngritur sërish në pozitën e parë të listës së top-golashënuesve.

Ylli i Ballkanit me golin ndaj Feronikelit e ka ngritur në 18 numrin e golave sezonal.

Pas tij vijnë Arb Manaj i Trepçës ’89 me 15 gola dhe Ahmed Januzi me 14.

Kësisoj, Baftiu mbetet favorit për epitetin e golashënuesit të sezonit pasi kanë mbetur edhe tri xhiro.

Më poshtë lista e top-shënuesve:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments