No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA e pranon vendimin e CAS-it

UEFA e pranon vendimin e CAS-it

UEFA e ka pranuar vendimin e marrë nga Gjykata e Arbitrazhit për Sport për të zvogëluar sanksionin e vendosur ndaj Manchester Cityt nga organi i pavarur i Kontrollit Financiar të Klubeve të UEFA-s për shkeljet e pretenduara të rregullave të licencimit të UEFA-s për klube dhe rregullave të “Fair Play”.

“UEFA vëren se paneli i CAS zbuloi se nuk kishte prova të mjaftueshme përfundimtare për të mbështetur të gjitha konkluzionet e CFCB në këtë rast specifik dhe se shumë prej shkeljeve të pretenduara u ndaluan me kohë për shkak të periudhës 5 vjeçare të parashikuar në rregulloret e UEFA-s. Gjatë viteve të fundit, “Fair-Fair Play” ka luajtur një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e klubeve dhe duke i ndihmuar ato të bëhen financiarisht të qëndrueshme dhe UEFA e ECA të qëndrojnë të përkushtuara ndaj parimeve të tyre. UEFA nuk do të bëjë komente të mëtejshme për këtë çështje”, thuhet në reagimin e UEFA-s.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments