No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tuchel: Atalanta ekip i fortë dhe shumë ofensiv, e tregoi edhe kundër...

Tuchel: Atalanta ekip i fortë dhe shumë ofensiv, e tregoi edhe kundër Juves

PSG do të përballet me Atalantën në çerekfinalet e Champions League. Në kampin e kampionëve të Francës nuk mungon vlerësimi për skuadrën bergamaske, që po i mahnit të gjithë me stilin e lojës dhe rezultatet pozitive.

Thomas Tuchel analizon këtë sfidë të komplikuar, teksa PSG po përgatitet për finalen Kupës së Francës kundër St Etienne, që do të luhet në 24 korrik (ora 21:00).

“Ky sezon i Champions League do të jetë i komplikuar, sepse janë tetë skuadra që duan të fitojnë trofeun. Përballja e Atalantën do të jetë shumë e vështirë. Bergamaskët kanë shumë cilësi, e pamë diçka të tillë edhe kundër Juventusit.

Janë një ekip shumë i ekuilibruar, shumë sulmues dhe janë shumë të fortë fizikisht. Por nuk duhet ta mbajmë mendjen te kjo ndeshje. Duhet të përqendrohemi te finalja e Kupës kundër St Etienne“, përfundon trajneri gjerman.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments