No menu items!
Ballina KRYESORE Southampton ndëshkon Manchester Unitedin në "Old Trafford"

Southampton ndëshkon Manchester Unitedin në “Old Trafford”

Manchester United nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 kundër Southampton në Old Trafford. “Djajtë e kuq” flirtuan me fitoren, por në fund u barazuan nga miqtë.

Ndeshja nisi shumë keq për të besuarit e Ole Gunnar Solskjaer që pësuan gol që në start. Pogba gaboi në minutën e 12′ duke i dhënë mundësinë kundërshtarëve të përfitojnë dhe të shënojnë për 0-1.

Vendasit reaguan shpejt me Rashford dhe Martial që kthyen rezultatin brenda 3 minutave. Të dy gola shumë të bukur!

Pjesa e dytë pa një United në kërkim të golit të qetësisë, por nuk ndodhi kështu. Në fund, Southampton barazoi me Obafemi. Një gol që mund t’u heqë Championsin ekipit të “Djajve të kuq”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments