No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sneijder rikthehet, po stërvit me këtë klub

Sneijder rikthehet, po stërvit me këtë klub

Wesley Sneijder, mesfushori i njohur holandez, ka vendosur të largohet nga jeta si pensionist dhe i është rikthyer futbollit. Siç raporton RTV Utrecht, 36-vjeçari ka filluar stërvitjen me klubin amator holandez, DHSC, që me datë 27 qershor.

Sneijder ka luajtur për disa nga skuadrat më të mëdha të Europës, si Ajax, Inter, Real Madrid e Galatasaray. 36 vjeçari është parë në stërvitje dhe duket në formë të mirë fizike, por nuk ka vendosur që të luajë për ndonjë klub profesionist.

Një zgjedhje deri diku e kuptueshme, pasi prej disa vitesh Sneijder kishte hequr dorë nga përgatitja fizike. Një tjetër holandez iu rikthye futbollit disa ditë më parë, me Arjen Robben që u rikthye te Groningen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments