No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi fjalë miradije për gjyqtarin

Munishi fjalë miradije për gjyqtarin

Ballkani i drejtuar nga Ismet Munishi shënoi fitore të rëndësishme me rezultat 1:0 në udhëtim te Feronikeli për t’i qëndruar mbrapa liderit të tabelës, Dritës.

Pas ndeshjes, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shprehur i kënaqur me fitoren, por jo edhe me disa nga futbollistët e tij.

“Me thënë të drejtën, hasëm në rezistencë shumë këtu dhe kemi bërë shumë për ta fituar këtë ndeshje. Nuk jam i kënaqur me disa lojtarë, por ndoshta edhe presioni e lodhja e ka bërë të veten”, deklaroi Munishi në “Super Sport Kosova”.

Sidoqoftë, fitorja i mbulon të gjitha. Unë kisha dashtë të theksoj se Besfort Kasumi ka referuar shumë mirë sot, me të vërtetë treshja e referëve ka qenë në nivel sot”, tregoi trajneri i Ballkanit.

“Krijuam disa raste, por sot s’isha i kënaqur me pasimin final, si në pjesën e parë ashtu edhe në pjesën e dytë”, përfundoi ai.

Me këtë fitore, Ballkani ngritet në vendin e dytë në tabelë me 62 pikë të tubuara, kurse Feronikeli mbetet në vendin e pestë me 44 sosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments