No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Keçi: Nuk guxojmë të festojmë para kohe

Keçi: Nuk guxojmë të festojmë para kohe

Kryetrajneri i Flamurtarit, Sunaj Keçi pas humbjes nga Llapi ka theksuar se skuadra e tij duhet të përqendrohet maksimalisht në tri neshjet e fundit të këtij edicioni, në mënyrë që ta sigurojë mbetjen në elitë.

“Nuk ditëm t’i shfrytzojmë gjysëm rastet që kishim, gjithsesi i uroj Llapit për fitoren dhe ne duhet të mendojmë për tri ndeshjet e ardhshme. Pa përfunduar kampionati nuk guxoj të jap mendim se shpëtuam apo jo, por tani më gëzon fakti që jemi në pozitën e 7-të, por deri në xhiron e fundit ndaj Gjilanit nuk guxojmë të festojmë”, ka theksuar Keçi, skuadra e të cilit mund të marrë frymë më lirshëm pas dështimit befasues të Trepçës’89 në Klinë.

Ai ka folur edhe për vazhdimin ose jo të bashkëpunimit me Flamurtarin: “Kontrata më skadon në fund të muajit. Do të përmbyllim këtë kampionat dhe të shohim të ulemi dhe të bisedojmë për të ardhmen. Flamurtari duhet të jetë skuadër që lufton për kreun e jo për mbetje në elitë”, ka thënë Keqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments