No menu items!
Ballina KRYESORE Idrizi e pranon: Tani gjasat për shpëtim janë minimale!

Idrizi e pranon: Tani gjasat për shpëtim janë minimale!

Trepça’89 ka bërë një hap të madh prapa në luftën për mbijetesë në IPKO Superligën e Kosovës. “Minatorët” janë gjunjëzuar në stadiumin “18 Qershori” në Klinë nga skuadra tashmë e ‘çregjistruar’ nga elita, Dukagjini, me rezultat 3:2. Trajneri i Trepçës’89, Shpëtim Idrizi e pranon se kjo humbje ia vështirëson dukshëm gjasat skuadrës së tij për mbetje në elitë, por këmbëngul se do të luftojnë deri në minutat e fundit të kampionatit.

“Është e vërtetë se pas kësaj disfate na vështirësohen gjasat 90%. Normal kur nuk i konkretizon raste sidomos në pjesën e parë 12-13 gjuajtje afër portës normal që pëson denim. Nëse Dukagjini do të kishte luajtur sikur ndaj Trepçës ’89 me ksi angazhimi patjetër do të ishte në Superligë por po shihet qartë tentativat e klubeve tjera që ndikojnë në futbollin tonë, por prapseprapë mbesin edhe tre xhiro për vazhdimin e kampionatit dhe ne nuk dorëzohemi edhepse gjasat janë minimale”, deklaroi Idrizi për SSK.

Në pyetjen nëse Dukagjini është motivuar nga dikush, trajneri i “minatorëve” është shprehur: “Përderisa 6-7 lotjarë që nuk i kanë luajtur Dukagjinit në disa ndeshje, ndërsa sot luajnë ndaj Trepçës’89 po shihet qartë që dikush po ndërhyn që të na largojë prej garës”.

Me këtë humbje, 89-shi gjendet tre pikë larg Drenicës që zë pozitën e 8-të në tabelë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments