No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dëshira e madhe e Jurgen Klopp, në Gjermani i zbulojnë hapin e...

Dëshira e madhe e Jurgen Klopp, në Gjermani i zbulojnë hapin e radhës

Jurgen Klopp ka zhvilluar një punë të jashtëzakonshme te Liverpool. Trajneri gjerman ia ka dalë të fitojë në drejtimin e “The Reds”: Champions League, Superkupën e Evropës, Botërorin e Klubeve dhe Premier League, trofe që mungonte prej 30 vitesh në qytetin e “The Beatles”.

53-vjeçari është shumë i lidhur me Gjermaninë dhe dëshira e tij e madhe është të marrë drejtimin e kombëtares, lajm që raportohet nga gazetari i SportBild, Christian Falk, me anë të një postimi në Twitter.

Edhe drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit (DGB) e pëlqejnë shumë trajnerin e Liverpool, të cilin e konsiderojnë si zëvendësuesin perfekt të Joachim Low, i cili drejton “Pancerat” prej verës së vitit 2006.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Dueli mes Liverpool dhe Manchester United ditën e diel ishte dueli i rekordeve. Përballja mes dy klubeve të mëdha angleze është kthyer...

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Recent Comments