No menu items!
Ballina SUPERLIGA Batatina tregon pse Llapi nuk do të jetë në Evropë

Batatina tregon pse Llapi nuk do të jetë në Evropë

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka komentuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Flamurtarit.

Në kuadër të javës së 30-të në Superligën e Kosovës, Llapi arriti ta mposhtë Flamurtarin në shtëpi me rezultat minimal 1:0.

Pas ndeshjes, Batatina tha se nuk i kanë bërë përshtypje “llafet” e analistëve për mundësinë e rënies nga elita.

“Llapi ka qenë çdo herë i qetë duke mos i dëgjuar analistët për këtë gjë”, deklaroi fillimisht Batatina për SS Kosova.

“Skuadrën time e kanë penalizuar shumë gjëra, por në të ardhmen do të shohim ku ka qenë gabimet që kjo skuadër nuk ka qenë në Evropë për tri vite”, tregoi trajneri llapjan.

“Sot ndaj Flamurtarit e kemi dominuar lojën, ku nuk dua të cek disa vendime të gjyqtarëve, por më gëzojnë golat e futbollistëve që unë po iu besoj minuta”, përfundoi Batatina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments