No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bartomeu: Lautaro? Jemi në fazë studimi

Bartomeu: Lautaro? Jemi në fazë studimi

Të martën e kaluar skadoi afati për klubet e mëdha europiane për të paguar kluazolën e largimit të Lautaro Martinezit nga Interi. Tani e vetmja mënyrë për ta blerë argjentinasit është nëpërmjet bisedimeve me klubin zikaltër. Edhe presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, e pranon se bisedimet janë në vendnumëro.

“Disa javë më parë kemi folur me Interin rreth Lautaros, por për momentin gjithçka është ndalur. Jemi në një fazë studimi të situatës.”

Numri 1 i klubit “blaugrana” e merr me shumë qetësi merkato.

“Dritarja e ardhshme e merkatos do të jetë e veçantë. Klubet e mëdha do të jenë të kufizuara në shpenzime për shkak të problemeve ekonomike si rrjedhojë e COVID-19, por ne do të jemi, si gjithmonë, protagonistë.”

Në Spanjë janë të sigurt për transferimin e Lautaros në Spanjë në fund të korrikut apo në fillim të gushtit në bazë të një marrëveshjeje të arritur me futbollistin (60 milionë euro për 5 vitet e ardhshme). Mirëpo nga Italia këmbëngulin që Conte do të hiqte dore nga argjentinasi vetëm nëse ofrohen 90 milionë euro “cash” dhe kartoni i ndonjë futbollisti aktual të Barcelonës.

Rreth mundësisë se blerjes së Neymarit nga PSG, Bartomeu shojegoi:

“Nuk besoj që PSG do të vendosë në merkato ndodnjë lojtar. Neymar është futbollist i PSG-së.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments