No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani ruan hapin për titull, Trepça ’89 gjithnjë më afër rënies nga...

Ballkani ruan hapin për titull, Trepça ’89 gjithnjë më afër rënies nga elita

Kanë përfunduar katër ndeshjet e sotme të javës së 30-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Rezultat që bie më tepër në sy ishte fitorja e Dukagjinit ndaj Trepçës ’89 me rezultat 3:2. Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Ballkani në udhëtim te Feronikeli, sikur edhe Llapi ndaj Flamurtarit, të dyja me rezultat identik 1:0.

Ballkani e ka mposhtur si mysafir Feronikelin me rezultat minimal 1-0 dhe ka vazhduar garën për titull, duke iu ofruar Dritës në vetëm tri pikë, tri xhiro pa përfunduar kampionati.

Në duelin e zhvilluar në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas, golin e vetëm për ‘portokallinjtë’ e realizoi Blend Baftiu (33’).

Pas kësaj fitoreje Ballkani renditet i dyti me 62 pikë, ndërsa Feronikeli mbetet i 5-ti me 44 sosh.

Befasia e ditës se sotme ka ndodhur në Klinë, atu ku Dukagjini tashmë i ren nga Superliga e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-2, duke ia vështirësuar punët jashtëzakonisht shumë ‘minatorëve’ për mbetje në elitë.

Golat për klinasit i realizuan Arbër Shala (11’), Abu Kamra (73’) dhe një autogol i Milot Avdylit (45+2’), ndërsa për mysafirët shënuan Muharrem Jashari (2’) dhe Milot Avdyli (13’).

Ndërkaq, Ferizaj ka shënuar fitore si mysafir ndaj VUshtrrisë, 3:1.

Rezultatet:
Prishtina – Drita 1:1
Gjilani – Drenica 2:0
Llapi – Flamurtari 1:0
Feronikeli – Ballkani 0:1
Vushtrria – Ferizaj 1:3
Dukagjini – Trepça ’89 3:2

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments