No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zaniolo emri i parë në listën e Mourinhos

Zaniolo emri i parë në listën e Mourinhos

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, po përjeton një sezon zhgënjyer te skuadra e “Spursave”, prandaj ka filluar të mendojë që tani për merkatone e verës. Emri i parë që dëshirohet nga portugezi është Nicolo Zaniolo.
Futbollisti i ri ka qenë dhe më herët në lupën e anglezëve, por ka preferuar të qëndrojë te Roma. Situatat kanë ndryshuar tashmë dhe 21-vjeçari dëshiron të largohet duke parë dhe situatën e paqartë te verdhekuqtë.
La Repubblica shkruan se tekniku Jose Mourinho e do atë në skuadër për sezonin e ri. Roma kërkon rreth 70 milionë euro për lojtarin e tyre të ri, një shifër shumë e majme. Shitja e Zanilos i shpëton nga problemet ekonomike, por anglezët nuk duan të paguajnë aq shumë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments