No menu items!
Ballina KRYESORE Vëmendja në "Fadil Vokrri", përballen Prishtina - Drita

Vëmendja në “Fadil Vokrri”, përballen Prishtina – Drita

Ipko Superliga e Kosovës sot kthehet me dy ndeshje tejet interesante, e pa dyshim vëmendja e opinionit do të jetë e përqendruar në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku Prishtina do të jetë mikpritëse e Dritës, e cila e kryeson renditjen.

‘Bardhekaltërit’ e kryeqytetit e kanp patjetër të fitojnë në këtë ndeshje nëse duan që të shpresojnë ende në garë për titull, por edhe të mbesin në garë për pozitën që dërgon në Evropë. Në anën tjetër gjilanasit nuk janë presion aq të madh, pasi kanë pesë pikë epërsi ndaj vendit të dytë, por humbja mund t’ua komplikojë gjërat në javët e mbetura të kampionatit.

Prishtina – Drita, do të zhvillohet nga ora 18:00.

Ndërkaq, një orë më herët do të fillojë ndeshka tjetër interesante, ajo ndërmjet Gjilanit dhe Drenicës. Gjilanit i duhet fitorja për ta ruajtur hapin në garën për titull, teksa drenicasve do t’i kryente punë edhe barazimi në garën për mbijetesë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments