No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Setien: Nuk e di nëse do e fitojmë kampionatin, pasi Reali po...

Setien: Nuk e di nëse do e fitojmë kampionatin, pasi Reali po i fiton të gjitha ndeshjet!

Barcelona mori një fitore me rezultat të ngushtë 1-0 ndaj Valladolid në transfertë. Katalanasit tashmë e çuan në një pikë diferencën nga Real Madrid, që luan të hënën ndaj Granadas.

Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i blaugranëve, Quique Setien dha një intervistë për “Marca-n”, ku foli mbi takimin.

“Skuadra ishte e lodhur. Me futjen e lojtarëve të rinj, Valladolid na e vështirësoi ndeshjen. Ne nuk mund të mbulonim të gjithë fushën, kjo na kushtoi shumë.

Ishte një lojë që duhet ta mbyllnim në pjesën e parë, duhet të kishim shënuar dy ose tre gola.

Shanset për të fituar kampionatin:

“Ne po mundohemi të përmirësohemi. Nuk e di nëse do ta fitojmë La Ligan, pasi Reali po i fiton të gjitha ndeshjet. Ne kemi bërë shumë dhe kemi krijuar mundësi “.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments