No menu items!
Ballina KRYESORE Razak, dy gola për fitoren e Gjilanit kundër Drenicës (Video)

Razak, dy gola për fitoren e Gjilanit kundër Drenicës (Video)

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Keita Razak, ka shënuar dy herë në portën e Drenicës për t’ia siguruar tri pikë skuadrës së Gjilanit në kuadër të javës së 30-të të Ipko Superligës. Ndeshja e zhvilluar në Gjilan u mbyll, me rezultat 2:0, teksa vendasit fituan edhe një penallti në fillim të ndeshjes, por goli u anulua për shkak të mos ekzekutimit të 11-metërshit sipas rregullave.

Gjilanasit u treguan skuadër më e mirë gjatë tërë ndeshjes dhe në fund me meritë iu gëzuan tri pikëve të reja që e mbajnë në garë për titull të kampionit. Razak shënoi në minutat 22’ dhe 34’. Pas kësaj fitoreje Gjilani i afrohet në vetëm tre pikë Dritës kryesuese, me të cilën do të ballafaqohet në javën e ardhshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments