No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Me pak fat mund edhe ta fitonim ndeshjen!

Nuhiu: Me pak fat mund edhe ta fitonim ndeshjen!

Drita ka arritur të marrë një pikë të madhe në kryeqytet, duke barazuar me Prishtinën 1:1. Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu u shpreh i lumtur për pikën e fituar, e cila e çon skuadrën e tij më afër arritjes së objektivit. “Mendoj që niveli i lojës sot ishte i mirë, kemi bërë një lojë shumë të mirë pas një rezultati negativ. Ekipi reagojë mirë, krijuam edhe raste dhe me pak fat mund të fitonim”, tha fillimisht Nuhiu në SSK.

“Prishtina pos golit, kishte vetëm një goditje në shtyllë dhe mendoj që ne kishim më shumë nga loja dhe me më pak koncentrim, kemi mundur edhe të fitojmë. I paralajmërova lojtarët që të kemi topin më shumë në këmbë, ku krijuam rastet dhe shënuam golin e barazimit, por kemi mundur të shënojmë edhe më shumë”, përfundoj Nuhiu.

Me fitore, Drita tashmë shton gjasat e saj për titullin e tretë në histori të klubit, kurse, Prishtina tashmë me shumë pak gjasa, tri xhiro para fundit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments