No menu items!
Ballina KRYESORE Mezani: Çdo epilog përpos fitores është dështim!

Mezani: Çdo epilog përpos fitores është dështim!

Skuadra e Gjilanit ndeshjen e javës së 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, e zhvillon në stadiumin e saj ndaj Drenicës së Skenderaj, ndeshje mjaft me vlerë për skuadrën e Gjilanit për kreun e tabelës, ndërsa mysafirët nga Skenderaj kërkojnë një pikë të madhe për mbijetesë.

“Bardhekuqët” e Gjilanit pas fitores ndaj Prishtinës në mesjavë, në këtë ballafaqim kërkojnë tri pikë të reja kur kanë mbetur edhe tri javë gjerë në përfundim të kampionatit.

Për trajnerin e “bardhekuqëve”, Gentjan Mezani, takimi i sotëm përpos fitores alternativë tjetër nuk ka.

“Skuadra e Drenicës është një skuadër me individ të mirë, ata dinë se çka kërkojnë në fushë gjatë 90 minutave, Drenica është një skuadër e cila bën befasira të dorës së parë me paraqitjet e tyre të mira, por ne i kemi llogaritë tona dhe përpos tri pikëve të reja nga kjo ndeshje për ne do të thotë dështim, por ne si skuadër jemi të përgatitur si nga ana psikologjike poashtu dhe fizike dhe alternativë tjetër ska përpos fitores”.

Gjilani në tabelë pozicionohet në pozitën e tretë me 58 pikë.

Takimin në Gjilan do ta drejtoj Gramoz Shala me ndihmësit Arton Latifi, Erduan Baliqi e Ilir Mehmeti.

Takimi në mes Gjilanit dhe Drenicës, zhvillohet ditën e diel në stadiumin e qytetit në Gjilan, dhe takimi fillon në ora 17:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Recent Comments