No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR “Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Ngjarjet e një xhiroje më parë në futbollin kosovar kanë bërë të reagojë edhe kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj.

“Një trup i madh që një ish-futbollist i Kombëtares shqiptare trajtohet në atë mënyrë të turpshme. Trup për ato arbitra, turp për ata që e bënë atë veprim dhe turp për federatën që lejon të ndodhin ato gjëra mes nesh. Një turp i madh”, ka shkruar Mërgim Mavraj në Instagram.

Lidhur me këtë reagim të Mavrajt, ka reaguar edhe opinionisti Andin Lokaj:

“Së pari të gjithëve na ka ardh keq për situatën me Dallkun, veq njeriu psikopat nuk e ka ndi vetën keq, por sa i përket Mërgim Mavrajt ai s’ka dijeni e as që është interesuar për futbollin e Kosovës ndonjëherë, po e përzin patriotizmin me Superligën e Kosovës e që s’ka lidhje me realitetin”

“Sa i përket turpit të arbitrave dhe kritikave të pabaza ndaj FFK-së, Mavraj është më mirë që të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë, vendin të cilin e përfaqëson”.. Këtu është Kosova, është shtet në vete, s’ka lidhje me tjerët dhe nuk do të ketë kurrë më”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Recent Comments