No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Leclerc flet rreth përplasjes me shokun e skuadrës Vettel

Leclerc flet rreth përplasjes me shokun e skuadrës Vettel

Gara e Ferrarit në çmimin e madh të Austrisë zgjati vetëm 5 xhiro. Charles Leclerc bëri një gabim idiot pasi përplasi shokun e tij të skuadrës Sebastian Vettel që në xhiron e parë. Të dy makinat kokëkuqe mbyllen garën shumë shpejt.

Piloti nga Monte Carlo ka reaguar për herë të parë pas incidentit. “Jam shumë i zhgënjyer me veten. Më vjen keq, por një keqardhje e tillë nuk është e mjaftueshme. Vettel nuk kishte asnjë faj sot.

“Tradhtova skuadrën pas punës 1 javore që ata bënë për ta sjellë makinën në formë. U shfaqa shumë i etur për t’i fituar ato vende në xhiron e parë. Do të mësoj nga një gabim i tillë”, shkruajti ai në Twitter.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments