No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard e sakrifikon, N’Golo Kante drejt Spanjës

Lampard e sakrifikon, N’Golo Kante drejt Spanjës

Trajneri i Chelseas, Frank Lampard, po mendon të bëjë një lëvizje të dyshimtë. Numri një i stolit mendon të shesë mesfushorin N’Golo Kante. Kampioni i botës konsiderohej i pashitshëm nga londinezët, por gjërat duket se kanë ndryshuar.

Reali e kërkon me ngulm, ndërsa Lampard u ka dhënë dritën jeshile drejtuesve për ta larguar. Arsyeja e kësaj sakrifice lidhet drejtpërdrejtë me merkaton e ve rës. Numri një i stolit do që të rrëmbejë në Londër talentin Kai Havertz.

Madrilenët në krahun tjetër e konsiderojnë si mundësi reale, pasi Modric ka vite mbi shpatulla dhe ka nevojë për freski në mesfushë. Kroos, Casemiro, Valverde dhe N’Golo Kante, pa harruar kroatin në vitin e fundit do të ndërtonin mesfushën më të mirë në botë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments