No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Fazliu e dërgon Dritën me afër titullit, Prishtina gjithnjë më larg objektivit

Fazliu e dërgon Dritën me afër titullit, Prishtina gjithnjë më larg objektivit

Goli i shënuar nga Astrit Fazliu në minutën e 80-të ia siguroi Dritës një pikë tejet të rëndësishme në derbin kundër Prishtinës në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të javës së 30-të në Ipko Superligë. Në fakt, barazimi i sotëm Dritën e afron edhe më shumë te titulli i kampionit, teksa Prishtina tashmë rrezikon seriozisht ta sigurojë edhe pozitën e dytë që dërgon në Evropë. Të parët në epërsi kaluan bardhekaltrit e kryeqytetit me golin e shënuar nga Endrit Krasniqi, në minutën e 6-të, me një gjuajtje të fortë nga distanca. Megjithatë, festën e prishtinasve e prishi Astrit Fazliu 10 minuta para përfundimit të ndeshjes kur u gjend në vendin e duhur pas harkimit nga këndorja dhe nga afërsia çoi topin në rrjetën e Haxhos.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments