No menu items!
Ballina KRYESORE Dallku e pranon: Tashmë gjasat për titull janë zbehur

Dallku e pranon: Tashmë gjasat për titull janë zbehur

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku e ka pranuar se pas barazimit të sotëm me Dritën gjasat e skuadrës së tij për të luftuar për titull thuajse janë venitur.

“Gjasat tashmë janë zvogëluar shumë. Në çdo ndeshje kemi potencuar se luajmë për tre pikë, kishim mungesa sot në mesfushë me Zybën dhe Ahmetin dhe ndoshta kjo nuk na dha mundësi të freskohet ky repart i yni”, tha fillimisht Dallku.

“Bëmë një lojë të mirë, kishim edhe një penallti dhe për mendimin tim, ajo nuk na u dha, e që ishte 100 për qindtë, por kjo të mbetët në ndërgjegje të arbitrit. Ne kemi pasur raste që nuk na u dhanë penallti si në Podujevë dhe këtu ndaj Drenicës, dhe ky ishte rasti i tretë që nuk na jepet në favor tonin. E me sa kam informata ndaj Dritës nuk janë dhënë penallti në 2-3 vitet e fundit dhe sa më kanë thënë, ishte Florent Hasani që iu ka shënuar i fundit nga 11 metra e i cili luan tashmë në Hungari”, përfundoj Dallku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Skuadra pretendente për inkuadrim në Superligë sapo ka zyrtarizuar shtatë super përforcime, shkruan Olle. Lajmi për Viktor Kukën që...

Rashkaj bëhet me skuadër të re

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj ka nënshkruar kontratë me klubin e tij të ri. Rashkaj do të...

Recent Comments