No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Aubameyang: Tottenham më të mirë se ne? Mos u tallni!

Aubameyang: Tottenham më të mirë se ne? Mos u tallni!

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka hedhur poshtë idenë se Tottenham është një skuadër më e mirë në prag të derbit të sotëm mes dy skuadrave.

I pyetur nga Sky Sports nëse është e vërtetë se Spurs janë një ekip më i mirë se Arsenali, Aaubameyang është dukur fillimisht i hutuar nga pyetja.

Fituesi i Këpucës së Artë 2018/19 ka thënë më pas: “E ke seriozisht? Ata janë më të mirë se ne? Mos u tallni!”.

Arsenal mban vendin e tetë në renditje me 50 pikë, një më shumë se Tottenham. Ndeshja e fazës së parë, e luajtur në Emirates Stadium, është mbyllur në barazim 2-2, me Aubameyang që ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments