No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Arbnor Morina tregon kur do ta braktisë Flamurtarin

Arbnor Morina tregon kur do ta braktisë Flamurtarin

Arbnor Morina nga sezoni i ardhshëm do të jetë trajneri i klubit të Arbërisë. Klubi nga Dobraja e Lipjanit pasi siguroi ngjitjen në elitën e futbollit tonë, ka filluar të përforcohet duke bërë një marrëveshje të bujshme me trajnerin e njohur Morina.

Morina në një prononcim për Objektiv ka deklaruar se me të përfunduar sezoni aktual do ta lirojë pozitën e drejtorit sportiv në Flamurtar.

“Arbëria më ka besuar që të jem trajner për sezonin e ardhshëm. Më duhet të them se kjo marrëveshje u mundësua edhe falë kryetarit të Flamurtarit, Imer Ademit, pasi unë kam një kontratë afatgjate me klubin kuqezi. Por, pasi ia sqarova ofertën e Arbërisë u pajtua që unë të dorëhiqem. Arbëria ka një projekt interesant dhe do të punojmë në detaje për të ndërtuar një skuadër interesante. Pra, unë në fund të sezonit do largohem nga Flamurtari”, ka thënë Morina.

Ai në këtë sezon ka ndihmuar klubin kryeqytetas nga pozita e drejtorit sportiv.

Arbëria e Dobrajës së Lipjanit për herë të parë do të garojë në Superligën e Kosovës, pas një sezoni fantastik në Ligën e Parë.

Morina më parë ka punuar me klube si Prishtina, Vushtrria, Gjilani, Besa dhe së fundmi te Flamurtari.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments