No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE Sheffield “shtang” Chelsean dhe futet në garë për Champions

Sheffield “shtang” Chelsean dhe futet në garë për Champions

Sheffield ka marrë një fitore befasuese 3-0 mbrëmjen e sotme kundër Chelsea-t në javën e 35-të të Premier League.

Një rezultat ky që e fut skuadrën e Wilder në garë për një vend në Champions League, duke parë se Sheffield tani është në vendin e gjashtë, vetëm pesë pikë larg vendit të katërt që mbahet nga Leicester, por Dhelprat kanë një ndeshje më pak.

Siç e tregon edhe rezultati, ndeshja e luajtur në Bramall Lane nuk ka pasur histori. McGoldrick (18′, 77′) dhe McBurnie (33′) kanë shënuar për vendasit.

David McGoldrick (32 vjeç e 225 ditë) është lojtari më i vjetër që shënon një dygolësh kundër Chelsea-t në Premier League që nga Paolo di Canio, që e ka bërë një gjë të tillë në shtatorin e vitit 2002 (34 vjeç e 81 ditë) kur luante me West Ham-in.

Kjo humbje mund t’i kushtojë shumë Chelsea-t, duke parë se skuadra e Lampard mund të dalë jashtë zonës Champions të renditjes në rast se Leicester dhe Manchester United do të fitojnë ndeshjet e tyre respektive kundër Bournemouth dhe Southampton.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Dueli mes Liverpool dhe Manchester United ditën e diel ishte dueli i rekordeve. Përballja mes dy klubeve të mëdha angleze është kthyer...

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Recent Comments