No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A Roma kalon me lehtësi Brescian

Roma kalon me lehtësi Brescian

Roma ka mundur 3-0 Brescian në javën e 32-të të kampionatit.

Një fitore bindëse për skuadrën e Fonseca-s që duket se ka  pas krahëve periudhën e vështirë gjatë së cilës kanë regjistruar tri humbje radhazi në kampionat.

Verdhekuqtë i kanë siguruar tri pikët në pjesën e dytë falë golave të Fazio-s (48′), Kalinic (62′) dhe Zaniolo (74′).

Ky i fundit, i kthyer prej pak kohësh pas një dëmtimi që e ka mbajtur larg fushave për një kohë të gjatë, nuk shënonte prej 204 ditësh në Serinë A. Ky ka qenë edhe goli i tij i parë si zëvendësues.

Kjo fitore e ka ndihmuar Roma-n të përforcojë vendin e pestë në renditje, ndërsa Brescia mbetet në vendin e parafundit me 21 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments