No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nga bashkëjetesa me minjtë te takimi në piceri që i ndryshoi jetën

Nga bashkëjetesa me minjtë te takimi në piceri që i ndryshoi jetën

uis Nani ka dhënë një intervistë të gjatë dhe interesante për The Players Tribune. Lojtari aktual i Orlando City-t ka folur për fëmijërinë e tij të vështirë:

“Historia ime ka nisur me faktin se po vdisnim nga uria”, ka thënë Nani. “Kam jetuar me mamanë time dhe tetë vëllezër e motra në një shtëpi me vetëm një dhomë gjumi. Kishte vrima në dysheme nga ku dilnin vazhdimisht minj dhe hardhuca. Nuk kishim asgjë për të ngrënë dhe kemi luftuar për të mbijetuar”.

“Kam jetuar shumë momente të vështira, por asgjë nuk ka qenë më e vështirë se uria. I vetmi avantazh i urisë është se të bën të kërkosh zgjidhje”.

Zgjidhje si ajo për të lypur ushqim në një Pizza Hut.

“Një ditë kam shkuar me vëllanë tim në një Pizza Hut dhe kërkuam për të ngrënë. Askush nuk donte të na jepte asgjë kur një grua na thërriti papritur dhe na tha të prisnim”.

“Dy minuta më mbrapa erdhi pica. Shumë e mirë. Më pas ajo na pyeti ‘çfarë po bëni këtu?’. Ne i thamë se po luanim futboll. Besoj se sinqeriteti ynë i pëlqeu sepse ajo na tha më pas se do të na prezantonte një mikun e saj që mund të na ndihmonte”.

“Miku i saj ishte Marco Aurelio (Cunha dos Santos, lojtar i Sportingut të Lisbonës)”.

Nga ai momente Nani dhe vëllai i tij u bënë pjesë e Sporting-ut dhe pjesa tjetër dihet tashmë. Me Nani-n që është bërë kampion i Europës me Portugalinë në 2016-ën.

Histori jete të pazbuluara më parë dhe që shpesh mund të befasojnë…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments