No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A Interi bind sulmuesin, gati firma në kontratë

Interi bind sulmuesin, gati firma në kontratë

Interi ka gjetur dritën jeshile me futbollistin e ri Sebastiano Esposito. I riu ka ndryshuar agjent dhe tashmë pritet që javën e ardhshme të firmosë kontratën e re me zikaltërit sipas asaj që bën me dije Gazzetta dello Sport.

Esposito dhe Inter kanë arritur akordin për pjesën më të madhe të dyshimeve të tyre dhe duan që shumë shpejt të firmosin një kontratë të re mes tyre. Futbollisti u shkëput nga agjenti i tij i mëparshëm dhe firmosi me Federico Pastorello. Ky i fundit prezanton momentalisht Antonio Candreva dhe Romelu Lukakun.

Marrëveshja e re pritet të firmoset deri në vitin 2025. Interi nuk donte të humbte kohë, pasi sulmuesi kishte pas vetes Atalantën. Esposito ka luajtur në 12 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 1 gol.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments