No menu items!
Ballina KRYESORE Barçës i mjafton Vidal ndaj Valladolid, tani shpreson në gabimin e Realit

Barçës i mjafton Vidal ndaj Valladolid, tani shpreson në gabimin e Realit

Barcelona ka mundur 1-0 Valldolid në javën e 36-të të La Liga-s dhe është kthyer të jetë vetëm një pikë larg Real Madrid kryesues, që do të luajë pas dy ditësh ndaj Granada-s.

Sfida e zhvilluar në Estadio Jose Zorrilla është vendosur nga një gol i Arturo Vidal në minutën e 15-të. Kiliani është lojtar me përqindjen (34.8%)  më të mirë realizuese në këtë La Liga (me të paktën 20 gjuajtje të bëra).

Asisti është dhënë nga Leo Messi, i cili është bërë lojtari i parë që arrin në 20 asiste në një sezon të La Liga-s pas Xavi-t në sezonin 2008/09.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments