No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA zyrtarizon datat dhe oraret e sfidave të Championsit

UEFA zyrtarizon datat dhe oraret e sfidave të Championsit

UEFA ka njoftuar kalendarin e detajuar të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, me data dhe orar, qoftë për kthimin e 1/8 finale, ashtu edhe për çerekfinalet, të cilat do të luhen me nga një sfidë të vetme në kryeqytetin e Portugalisë. Juventusi do të presë Lyonin në ndeshjen e dytë të raundit të papërfunduar ende, më 7 gusht, në orën 21:00; ndërsa Napoli do të luajë në fushën e Barcelonës më 8 gusht, prej orës 21:00. Atalanta, tashmë e kualifikuar në çerekfinale, do të përballet me PSG në Lisbonë, më 12 gusht, prej orës 21:00. Ky është programi i plotë i të gjitha ndeshjeve:

1/8 finale, ndeshjet e kthimit
Manchester City-Real Madrid (7 gusht, 21:00)
Juventus-Lyon (7 gusht, 21:00)
Barcelona-Napoli (8 gusht, 21:00)
Bayern Munich-Chelsea (8 gusht, 21:00)

Çerekfinalet (në Lisbonë, me një ndeshje të vetme)
Atalanta-PSG (12 gusht, 21:00)
Leipzig-Atletico Madrid (13 gusht, 21:00)
Barcelona / Napoli – Bayern Munich / Chelsea (14 gusht, 21:00)
Manchester City / Real Madrid – Juventus / Lyon (15 gusht, 21:00)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments