No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shorti i Championsit; Atletico Madrid me fat, përballet me Leipzig

Shorti i Championsit; Atletico Madrid me fat, përballet me Leipzig

Champions League 2019-2020 mëson rrugëtimin e saj deri në finalen e madhe. Mesditën e sotme në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për Final Eight që do të zhvillohet në Lisbonë në muajin gusht, duke nisur që nga faza çerekfinale. Me fat Atletico e Madridit që pasi eliminoi kampionët në fuqi të Liverpooli do të sfidojë në çerekfinale gjermanët e Leipzig. Ndërkohë Atalanta e mrekullive në këtë sezon do të sfidojë PSG që deri para ndeshjes ndaj bergamaskëve do të ketë zhvilluar vetëm dy finalet e Kupave atë të Ligës dhe të Francës. Pikërisht njëra prej këtyre 4 skuadrave do të shkojnë në finalen e madhe pasi fitueset e këtyre dy çifteve do të përballen mes tyre në gjysmëfinale. Nëse nga njëra anë shorti është treguar bujar me disa skuadra nuk mund të thuhet e njëjta gjë për klube si Barcelona, Juventus, Real Madrid, Manchester City apo Bayern Munich që janë edhe skuadrat favorite për të fituar trofeun. Në këtë mënyrë skuadra që do të kualifikohet nga çifti Manchester City-Real Madrid në çerekfinale do të sfidojë fituesen e çiftit Juventus-Lyon, ndërkohë që Bayerni që pothuajse e ka siguruar kualifikimin ndaj Chelsea-t edhe pse është edhe një ndeshje për t’u luajtur do të sfidojë në çerekfinale të kualifikuarën e çiftit Barcelona-Napoli ndërsa në gjysmëfinale gjërat do të bëhen akoma edhe më të nxehta me një tjetër përballje big, ndaj të kualifikuarës mes Realit, City-t, Lyonit dhe Juves.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barça deklason Prishtinën në pjesën e parë

Barcelona e ka fituar me rezultat 5-1  pjesën e parë kundër Prishtinës në futsall. Minutat e parë Prishtina arriti që të mbrohet...

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Recent Comments