No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE Kapiteni i Liverpool humb sezonin, ja çfarë thotë Klopp

Kapiteni i Liverpool humb sezonin, ja çfarë thotë Klopp

Liverpooli ka humbur kapitenin Jordan Henderson për pjesën e mbetur të sezonit. Mesfushori ka patur një dëmtim në gju dhe nuk do të jetë në dispozicion të teknikut Jurgen Klopp për ndeshjet e mbetura të Premier League.

Tekniku ka konfirmuar se lojtari i tij do të ngrejë lart trofeun, pavarësisht se do të jetë i dëmtuar. “Henderson ka një problem në gju dhe lajmi i mirë në të gjithë këtë të zezë është fakti që nuk do të bëjë operim, por mund të them se nuk do të luajë më këtë sezon.

“Ai do të fillojë me ne përgatitjet për sezonin e ri. Ai është një person që i kalon shpejt situatat e vështira dhe do të rikthehet në fushë shpejt. Ai do të ngrejë trofeun e Premier Leagues, e meriton dhe padyshim që do ta ngrejë lart”, – tha Klopp.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barça deklason Prishtinën në pjesën e parë

Barcelona e ka fituar me rezultat 5-1  pjesën e parë kundër Prishtinës në futsall. Minutat e parë Prishtina arriti që të mbrohet...

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Recent Comments