No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ibra: Ky nuk është Milani që kam në mendje!

Ibra: Ky nuk është Milani që kam në mendje!

Me karizmën, prezencën dhe klasin që e karakterizon, Zlatan Ibrahomovic u rikthye te Milani në muajin dhjetor dhe ndihmoi Stefano Piolin që të ndërtojë një skuadër të vërtetë, të aftë të përballet denjësisht edhe me kundërshtarë si Juventus e Lazio, që këtë sezon luajnë për titullin kampion.

Megjithatë e ardhmja e gjigantit suedez te kuqezinjtë është ende e paqartë, madje mund të thuhet se me shumë gjasë jemi duke asistuar në ndeshjet e fundit të Zlatan Ibrahimovic me fanellën e Milanit.

Kjo sepse pas intervistave të dhëna më herët edhe në një deklaratë të bërë për SportMediaset, sulmuesi 38-vjeçar u shpreh se ky nuk është Milani që ai dëshiron, ndërsa shtoi se ende nuk ka marrë asnjë telefonatë për të biseduar mbi rinovimin e kontratës.

“Ky nuk është Milani im, skuadra që unë kam në mendje. Unë dua që kjo skuadër të luajë për titullin kampion dhe Championsin, por mesa duket këtu kanë plane të tjera. Po argëtohem shumë në fushë, por unë luaj se e dua këtë sport, jo për të fituar një kontratë tjetër. Deri tani nuk kam pasur asnjë telefonatë nga Gazidis, për të biseduar për rinovimin, por nëse planet janë këto, vështirë se do të qëndroj”, u shpreh suedezi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments