No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZIEGE:"THIAGO NUK I PËRSHTATET LOJËS SË KLOPP DHE PREMIER LEAGUE"

ZIEGE:”THIAGO NUK I PËRSHTATET LOJËS SË KLOPP DHE PREMIER LEAGUE”

Thiago Alcantara është paralajmëruar se mund të mos përshtatet me Premier League, me stilin e lojës së Jurgen Klopp. Këtë mision e ka marrë përsipër Christian Ziege, i cili i sugjeron spanjollit të qëndrojë te Bayern Munich, jo të joshet nga një eksperiencë e re te Liverpool. Bavarezët nuk kanë qenë në gjendje ta “lidhin” Thiago me kushte të freskëta kontraktuale, teksa marrëveshja në fuqi skadon në verën e vitit 2021.

Ziege vlerëson se Liverpool i ka sytë nga Thiago, pasi kërkon më shumë kreativitet dhe elementë ofensivë në mesfushën e tij. Ish-ylli i “Reds”, megjithatë, nuk është i bindur që një sfidë e re në Merseyside do të ishte zgjedhja më e mirë për 29-vjeçarin e talentuar.

“Më duhet të them se e dua këtë lojtar, – tha Ziege për “CaughtOffside”. – Thiago është një lojtar fantastik, por nuk jam i sigurt nëse përshtatet në Premier League dhe stilin e të luajturit të Klopp. Unë mendoj se klubi ku është, Bayern Munich, është vendi më i mirë për të. Ose, mbase një ekip spanjoll. Nuk jam 100% i sigurt për adaptimin e tij te Liverpool, megjithëse është një lojtar fantastik”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments