No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR TRE EMRAT NË LISTËN E SOLSKJAER PËR PARTNERIN IDEAL TË MAGUIRE

TRE EMRAT NË LISTËN E SOLSKJAER PËR PARTNERIN IDEAL TË MAGUIRE

Manchester United është në kërkim të një mbrojtësi të ri përpara sezonit të ardhshëm me Solskjaer duke paraqitur një listë të shkurtër për menaxherët që të zgjedhin. Përveç Nathan Ake nga Bournemouth dhe Tyrone Mings nga Aston Villa, është edhe Alessio Romagnoli, kapiteni i Milanit që tërhoqi interesin e trajnerit të Djajve të Kuq.

Solskjaer: "Decisione giusta cedere Lukaku e Sanchez" - Corriere ...

Eshtë ESPN ajo që shkruan se klubi i “Old Trafford” ka identifikuar tre mbrojtës që mund të bashkoheshin me Harry Maguire sezonin e ardhshëm.

United could land Nathan Ake in a cut-price deal this summer

Nathan Ake

United kanë qenë admirues afatgjatë e holandezit – por edhe Chelsea dhe Manchester City janë të interesuar. Ai ka bërë 27 paraqitje në Premier League këtë sezon. Raportohet se Bournemouth është i gatshëm të dëgjojë ofertat për 25-vjeçarin këtë verë, sidomos pasi janë të dëshpëruar për të arkëtuar pasi u goditën fort nga koronavirusi. Kuptohet që ai vlerësohet nga klubi rreth 40 milion sterlina. Solskjaer pati një bisedë pas lojës me Ake pas fitores 5-2 të United ndaj Bournemouth. Dhe tifozët janë të bindur që trajneri i Djajve të Kuq i tha atij që i duhej një qendërmbrojtës me këmbë të majtë.

Tyrone Mings joined Aston Villa from Bournemouth last year

Tyrone Mings

Një tjetër mundësi për Solskjaer besohet të jetë mbrojtësi Aston Villa Mings. Villans pagoi 20 milion sterlina për të nënshkruar 27-vjeçarin nga Bournemouth verën e kaluar. Ai ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat për ekipin e Dean Smith. Por me Aston Villa në zonën e ftohtë, Mings mund të tundohet për të ikur.

Alessio Romagnoli could pair up with Harry Maguire next season

Alessio Romagnoli

E fundit, por jo më pak e rëndësishëm, kapiteni i Milanit, Romagnoli. Manchester United u interesua shumë për italianin në 2018 dhe më pas përsëri në verën e vitit 2019. Mund të jetë hera e tretë me fat për Djajtë e Kuq, pasi ata kërkojnë ta tërheqin nga Milani.

Mbrojtësi është nën kontratë me klubin deri në vitin 2022, por mund të mos rinovojë për t’u larguar që këtë verë, edhe pse duhen të paktën 50 milionë euro. Edhe Atletico Madrid është interesuar gjithashtu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments