No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani; Vështirë ta motivosh ekipin kur s'ke ambicie!

Tovërlani; Vështirë ta motivosh ekipin kur s’ke ambicie!

Kryetrajneri i KF Feronikelit, Afrim Tovërlani, ka folur pas disfatës të cilën e regjistruan futbollistët e tij në udhëtim te Drita (2-1). Ai ka vlerësuar se është shumë e vështirë të motivohet një ekip tërësisht pa ambicie, ndërkohë që u dha mundësinë disa futbollistëve të rinj.

“Është fundi i kampionatit dhe është e vështirë të motivosh ekipin pa ambicje. Po tentoj t’i provojë disa lojtarë që nuk kishin minutash të madhe për të pasur një pasqyrë më të pastër për ediconin e ri”, theksoi fillimisht Tovërlani për “Super Sport Kosova”.

Largimi i Bojkut? “Ka pasur një lëndim, është ankuar edhe në pjesën e parë dhe nuk kam dashur të rrezikojë me të”.

Penalltia? “Nga pozita ime ku isha edhe pse larg, por mendoj që ishte penallti e lehtë”, përfundoj ‘Toki’.

Feronikeli me shumë mundësi do ta mbyll këtë edicion në pozitën e katërt të renditjes tabelare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments