No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pellegrini rikthehet në Spanjë, firmos për 3 vite me klubin e La...

Pellegrini rikthehet në Spanjë, firmos për 3 vite me klubin e La Liga-s

Është zyrtare. Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri i Real Betis nga sezoni i ardhshëm. Kjo u njoftua sot nga klubi bardhëjeshil, i cili saktësoi se trajneri i ri do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2023, pas marrëveshjes së arritur në distancë mes palëve: “Real Betis ia beson skuadrën një trajneri të nivelit të lartë dhe me prestigj të madh ndërkombëtar për sezonin e ardhshëm. Me të synojmë ta ngremë nivelin e performancës së ekipit të parë, ndaj kemi dakordësuar një projekt 3-vjeçar”. Kujtojmë se më parë, trajneri nga Kili ka drejtuar skuadra të tilla si San Lorenzo, River Plate, Villarreal, Real Madrid, Málaga, Manchester City, Hebei China Fortune dhe West Ham United.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments