No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR INTERI INTERESOHET PËR DYSHEN E CHELSEAT PALMIERI-GIROUD

INTERI INTERESOHET PËR DYSHEN E CHELSEAT PALMIERI-GIROUD

Pasi blindoi korsinë e djathtë të mbrojtjes me Hakimi, Interi po kërkon një mbrojtës apo mesfushor të majtë për sezonin e ardhshëm dhe, në këtë kuptim, qëllimi i parë është italo-braziliani Emerson Palmieri, ish Roma aktualisht te Chelsea.

Klubi zikaltër tashmë ka bërë një propozim të parë prej 20 milion eurosh plus bonuse dhe ka marrë një përgjigje negative nga Chelsea, i cili kërkon 30.

Inter Milan interested in Chelsea striker Olivier Giroud and team ...

Interi nuk heq dorë dhe, sipas asaj që raporton “Tuttosport “, tashmë është gati për një kundër-propozim: gati të vendosë 30 milion euro në pjatë, por duke përfshirë edhe Olivier Giroud, i cili ka edhe një vit tjetër kontratë me blutë por që nuk duket më se është pjesë e projektit teknik të Chelsea, veçanërisht pas ardhjes së Timo Werner.

Për Interin, kjo mund të jetë një zgjidhje e shkëlqyer duke marrë parasysh që Conte, përveç krahut të majtë, po kërkon edhe një alternativë të Lukakut për vitin e ardhshëm.<

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments