No menu items!
Ballina KRYESORE Idrizi: Ia kemi vështirësuar punët vetes!

Idrizi: Ia kemi vështirësuar punët vetes!

Kryetrajneri i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi, pas barazimit të papritur kundër Vushtrrisë në shtëpi natyrshëm është shprehur tejet i zhgënjyer me paraqitjen e skuadrës së tij, e cila tashmë ia ka vështirësuar dukshëm vetes punët për mbetje në elitë.

“Duke e parë renditjen tabelore nuk na duhet ky barazim, jemi përgatitur për fitore, por futbolli është sport i bukur dhe kur nuk angazhohesh ndëshkohesh, por edhe portieri i tyre e kishte ditën e tyre”, theksoi fillimisht Idrizi për “Super Sport Kosova”.

Tutje Idrizi ka folur për gjasat e ‘minatorëve’ në luftën për mbijetesë kur kanë mbetur edhe katër javë deri në mbyllje të kampionatit.

“Na është vështirësuar puna, por asgjë nuk është e përfunduar dhe unë besoj që 89-shi do të jetë në Superligë”, përfundoi Idrizi.

Trepça ’89 aktualisht ndodhet në pozitën e nëntë të renditjes me 35 pikë, pozitë kjo që e dërgon në një rang më të ulët të garave.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments