No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dallku ironik: Rrëzohet një person me biçikletë, Drita fiton penallti!

Dallku ironik: Rrëzohet një person me biçikletë, Drita fiton penallti!

Kryetrajneri i FC Prishtinës, Armend Dallku, e ka komentuar me ironi fitoren e rivalit kryesor për titull, Dritës, në duelin e sotëm kundër Feronikelit. Dallku në një lidhje direkte në emisionin “Dueli Ditor” në RTV Dukagjini duke folur për ndeshjen e sotme është shprehur: “Sot një mik më tha se rrëzohet një person me biciklet në Prishtinë, kurse referohet penallti për Dritën në Gjilan”, ka theksuar me ironi Dallku.

Ai më tej ka thënë se aleancat në futbollin kosovar tashmë janë të theksuara dhe disa skuadra po ndëshkohen padrejtësisht në garën për titull.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments