No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR U PËRLESH ME TIFOZIN,PEZULLOHET PËR KATËR NDESHJE LOJTARI I TOTTENHAM

U PËRLESH ME TIFOZIN,PEZULLOHET PËR KATËR NDESHJE LOJTARI I TOTTENHAM

Eric Dier e pëson keq. Mesfushori i Tottenham ka marrë një dënim të rëndë nga komisioni i Disiplinës në Federatën Angleze të Futbollit, për një gjest të pahijshëm që ka bërë para pandemisë COVID-19, kur futbolli luhej me tifozë. Në atë periudhë Dier la fushën për t’u ngjitur në tribunë teksa u pa duke u konfrontuar me një tifoz që kishte ngacmuar vëllain e tij.

Dënim asokohe, nuk pati, por FA ka vendosur sot dënimin për mesfushorin anglez. Dier është gjobitur me 40 mijë sterlina dhe nuk do të jetë i gatshëm për 4 ndeshje për trajnerin Jose Mourinho.Ky pezullim i Dier vjen në një moment shumë kritik të sezonit, pasi Tottenhamit i duhen pikë dhe të gjithë lojtarët në dispozicion, në këtë kalendar të ngjeshur. Tjetër problem për Mourinhon, pas sherrit mes Lloris dhe Son në sfidën e fundit ndaj Everton.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments